oral-and-maxillofacial-surgery

این رشته یکی از رشته های تخصصی دندانپزشکی است که با توجه به وسعت درمان ها، جزء رشته های بیمارستانی نیز بوده و شباهت زیادی با رشته های پزشکی دارد.

وظیفه متخصص این رشته ، درمان تمامی مشکلات بیمار در محیط دهان و صورت می باشد، که می تواند شامل ناهنجاریهای مادرزادی فک و صورت همچون شکاف لب و کام ،مشکلات رشدی تکاملی همچون جراحی های زیبائی فک و صورت ، جراحی زیبائی پلک و صورت می باشد.

درمان و ترمیم صدمات صورت ناشی از جراحات وارده و تصادفات که شامل شکستگی های استخوانها و پارگی بافت نرم می باشد، به عهده جراح فک و صورت است . همچنین درمان ضایعاتی نظیر تومورها و کیست های داخل استخوان و بافت نرم نیز در این دسته قرار می گیرند.

همانطور که ذکر شد ، با توجه به وسعت این جراحی ها لازم است  که درمان در اتاق عمل و با بیهوشی باشد .

در کنار این درمان ها ، بخش دیگری از درمانهای جراحی به عهده جراح فک و صورت است :

 درمان های جراحی سر پائی شامل : دندانهای نهفته ، ریشه های باقیمانده و حذف ضایعات انتهای ریشه دندانهایی که تحت درمان ریشه قرار گرفته اند.

همچنین درمان و جایگزینی دندانهای از دست رفته توسط ایمپلنت های دندانی نیز به عهده جراح فک و صورت است .

 بازسازیهای استخوانهای از دست رفته و جراحی open  sinous lift  که شامل پیوند استخوان در سینوس های فکی جهت افزایش ارتفاع استخوان در فک بالا می باشد ، را نباید از یاد برد.

تمامی بازسازیهای استخوانهای از دست رفته در محیط دهان به منظوربازگرداندن زیبائی و سیستم جونده ی از دست رفته ( دندانها ) بعهده جراح فک و صورت است.

کلینیک تخصصی جراحی فک و صورت ساج با بکارگیری جدید ترین مواد و ابزار آلات دندانپزشکی و همگام با آخرین متد و روش های روز دنیا توسط کادری مجرب تمام خدمات جراحیی را به صورت کاملا تخصصی ارائه می دهد.