تشریع نقش و عملکرد جراحی HIPEC در درمان سرطانهای شکم و لگن توسط جناب آقای دکتر آقائی

به گزارش روابط عمومی مرکز ، جناب آقای دکتر آرمان آقائی متخصص جراحی عمومی و فلوشیپ سرطان های گوارش،کبد،کیسه

صفرا و پانکراس در برنامه به خانه برمیگردیم حضور یافتند و به بررسی و نقش و عملکرد جراحی HIPEC در درمان سرطانهای شکم و

لگن پرداختند برای مشاهده کامل ویدئو برروی لینک کلیک فرمائید .

 

مقاله در مورد تحلیل ماکولای چشم

برای مشاهده مقاله برروی لینک ذیل کلیک فرمائید.ویا از طریق اسکن بارکد ذیل مقاله رو مشاهده نمائید.

دانلود مقاله

 

 

 

درمان های نوین سرطان

حضور جناب آقای دکتر آقائی در برنامه طبیب با موضوع درمان های نوین سرطان برای مشاهده ویدیو اینجا کلیک فرمائید.

ویدیو معرفی پلی کیلینیک ساج

 مشاهده ویدیو معرفی پلی کیلینیک شبانه روزی ساج 

از پزشکان و داروسازان کلینیک ساج به مناسبت هفته پزشک و داروساز تجلیل گردید

همزمان با فرا رسیدن اول و پنجم شهریور ماه مصادف با روز پزشک و داروساز ، مراسم تقدیر از همکاران پزشک و داروساز در کلینیک شبانه روزی ساج برگزار شد.

گفتنی است این مراسم که با حضور مدیر عامل و تنی چند از اعضای هیئت مدیره کلینیک برگزار شد هدایایی به رسم یادبود و به پاسداشت خدمات متعهدانه پزشکان محترم کلینیک، به ایشان تقدیم شد.

دکتر آقایی مدیر عامل مجموعه در این مراسم با اشاره به خدمات متعهدانه تمامی همکاران و به خصوص پزشکان محترم کلینیک در ایام همه گیری ویروس کرونا، خدمات این عزیزان را قابل ستایش توصیف کرد و اظهار داشت: در روزها و ماه های پر فراز و نشیبی که پشت سر گذاشتیم پزشکان محترم کلینیک با ایثار، تعهد و علاقه به خدمت رسانی به مردم پرداختند و در این میان اگرچه خودشان آسیب دیدند اما اجازه ندادند که به کسی آسیبی برسد و این چیزی نیست جز جلوه کامل ایثار و از خود گذشتگی.

شایان ذکر است که در این مراسم که با رعایت تمامی پروتکل های بهداشتی ، هدایایی نیز به جهت قدردانی از زحمات آقایان دکتر آرمان آقایی مدیر عامل کلینیک و دکتر پیمان آقایی عضو هیئت مدیره و هیئت موسس مجموعه، از طرف پرسنل و اعضای کلینیک به حضور این بزرگواران تقدیم شد.

عکس یادبود با پزشکان محترم ، پایان بخش این مراسم بود.

مهارت در کنترل استرس های منفی و تاثیر ان در بیماری ها جسمی

زهرا دستخوش کارشناس ارشد روانشناسی عنوان کرد :

با توجه به تعریف سازمان بهداشت جهانی (who) و اهمیت ۸۰ در صدی  بعد سلامت روانی در نتیجه بهداشت روان یکی از بهترین راههای ممکن و ضروری در این امر محسوب میشود اما متاسفانه اکثر افراد از این بحث مهم غافل هستند و اهمیت زیادی قائل نمیشوند.کما اینکه اکثر بیماریهای جسمی به نوعی منشاء روانی دارند پس در نتیجه با رعایت و نکات مهم بهداشت روان پیشگیری موثری در زمینه بیماریهای سرطان، زخم معده، دردهای عضلانی و مشکلات خواب، اختلالات خواب، افسردگی، اضطراب و… محسوب میشود.

فردی که مهارت کمی درکنترل استرس دارد در نتیجه با تجربه استرس منفی و اختلال در عمل کورتیزول باعت میشود سیستم ایمنی فرد دچار نقص شود و آماده بیماری های جسمانی شود. و یا فردی که مهارت کنترل خشم ندارد به سرعت باعث بالا رفتن فشار خون و گردش خون خود میشود و نکات و مسائلی  از این قبیل، امیدوارم همه انسانها که اشرف مخلوقات خداوندی هستند از نعمت سلامتی برخوردار باشند و با تفکر مثبت دنیا را  زیبا ببینند و تجرببات و خاطرات قشنگی رو حس کنند. دوستان عزیز با روانشناس ارتباط بهتری برقرار کنید و این باور را در خود ایجاد کنید که همه ما نیاز به مشاور در هر مقطعی خواهیم داشت.

خدمات تخصصی و فوق تخصصی کلینک ساج و بیمه های طرف قرارداد

با شیوع ویروس کرونا در کشور و تبعات مختلفی که این ویروس از حیث سلامتی و نیز از لحاظ اقتصادی و معیشتی برای زندگی همه اقشار جامعه در پی داشته، لازم می نماید که بحث استفاده از خدمات درمانی مبتنی بر بیمه های پایه و تکمیلی بیش از پیش قوت گیرد.

لذا در همین راستا کلینیک شبانه روزی ساج با هدف ارائه خدمات هرچه بهتر در بستر تمامی بیمه های  پایه و تکمیلی، شرایطی را محیا ساخته که تمامی مراجعه کنندگان محترم به کلینیک بتوانند با آسودگی خاطر از خدمات درمانی و مراقبتی مطلوب بهره مند شوند.

شایان ذکر است اهم بخش های فعال در این کلینیک به شرح ذیل می باشد:

کلینیک های جنرال، تخصصی و فوق تخصصی

کلینیک جراحی تخصصی و فوق تخصصی جراحی های گوارش

کلینیک اندوسکوپی و کلونوسکوپی

کلینیک قلب و عروق

کلینیک شنوایی سنجی

کلینیک دندانپزشکی

کلینیک پوست، مو، زیبایی

کلینیک زخم و استومی

کلینیک اعصاب و روان و مشاور

کلینیک مشاوره و تغذیه

بخش پرستاری

بخش آزمایشگاه

بخش فیزیوتراپی

بخش سونوگرافی و رادیولوژی

داروخانه شبانه روزی

درمانگاه های

تخصصی و فوق تخصصی اطفال و کودکان

تخصصی و فوق تخصصی مغزو اعصاب کودکان

تخصصی و فوق تخصصی ارتوپدی

تخصصی چشم

داخلی مغز و اعصاب

زنان و زایمان

گوش و حلق و بینی

ارولوژی کلیه، مثانه و مجرای ادراری

غدد و متابولیک

روماتولوژی

در ادامه به معرفی انواع بیمه های طرف قرار داد با کلینیک شبانه روزی ساج خواهیم پرداخت:

 

نوع بیمه اورژانس آزمایشگاه رادیولوژی و سونوگرافی دندانپزشکی فیزیوتراپی داروخانه
تامین اجتماعی دارد دارد دارد ندارد دارد دارد
نیروهای مسلح جانباز دارد دارد دارد دارد دارد دارد
شاغل
وظیفه
خدمات درمانی کارمندی دارد دارد دارد ندارد ندارد دارد
سایر اقشار
ایرانیان
بیمه های تکمیلی ایران دارد دارد دارد دارد ندارد ندارد
دانا دارد دارد دارد دارد ندارد ندارد
البرز دارد دارد دارد ندارد ندارد ندارد
آتیه سازان حافظ ندارد دارد دارد ندارد ندارد ندارد
sos ندارد دارد دارد ندارد ندارد ندارد
بانک سپه دارد دارد دارد دارد ندارد دارد
مرکزی دارد دارد دارد ندارد ندارد دارد
صادرات دارد دارد دارد دارد ندارد ندارد
ملی دارد دارد دارد دارد ندارد دارد
ملت دارد دارد دارد ندارد ندارد ندارد
صنعت نفت بازنشستگان دارد دارد دارد ندارد ندارد ندارد
شهرداری شاغلین دارد دارد دارد دارد ندارد دارد
بازنشسته
گروه ویژه

 

 

وضعیت آماده‌ سازی واکسن کووایران برای توزیع عمومی

مدیر گروه مطالعات بالینی واکسن ایرانی کرونا برکت در ارتباط با روند تولید و آماده سازی واکسن کووایران برکت برای استفاده عموم مردم توضیحاتی ارائه داد.

حامد حسینی در گفتگو با خبرنگار مهر در خصوص شرایط نگهداری یک میلیون دوز واکسن «کووایران برکت» از سوی ستاد اجرای فرمان امام گفت: مشکلی در نگهداری واکسن‌ها در سردخانه وجود ندارد و این واکسن‌ها را می‌توان در فضای استریل شده تا ماه‌ها نگهداری کرد.

وی گفت: مجوز استفاده از واکسن‌های داخل انبار را باید وزارت بهداشت صادر کند.

وی با اشاره به اینکه نتایج فاز یک و دو واکسن برکت موفقیت‌آمیز بوده است، گفت: نتایج فاز سه تا یک ماه دیگر مشخص می‌شود اما به صورت دوره‌ای اطلاعات را به وزارت بهداشت منتقل می‌کنیم تا جایی که آنها قانع شوند در حالی که نتایج تاکنون خوب بوده است.

مدیر گروه مطالعات بالینی واکسن ایرانی کرونا در پاسخ به این سوال که نتایج دوز دوم تزریق واکسن چه زمانی مشخص می‌شود، گفت: احتمالاً تا یک ماه دیگر نتایج مشخص می‌شود و انتظار ما این است که افراد دو دوز واکسن را دریافت کنند و بعد از آن ببینیم چقدر اثر پیشگیری دارد.

وی ادامه داد: البته احتیاجی نیست که منتظر نتایج تزریق واکسن بر روی تمام ۲۰ هزار نفر که در مرحله سوم واکسن را دریافت می‌کنند، باشیم. بلکه بر روی تعداد کمتری از آنها می‌توان نتیجه را به دست آورد.

حسینی در خصوص واکسیناسیون عمومی خاطرنشان کرد: مرجع واکسیناسیون عمومی، وزارت بهداشت و سازمان غذا و دارو است و ما به عنوان پژوهشگر وظیفه خود را به خوبی انجام می‌دهیم و باید منتظر شویم هرچه آنها دستور دادند، اجرایی کنیم.

کد خبر 5229282

استرس و اضطراب چگونه سبب دردهای فک، صورت و دندان می شود ؟

دردهای دهان و دندان دارای علل متفاوتی می باشند. پوسیدگی های دندانی، شکستن دندان، عفونت لثه، بیماری های سیستمیک تاثیرگذار روی اعصاب، بیماری های عصبی و حتی استرس و اضطراب میتواند سبب دردهای فک ، صورت و دندان شود. در شرایط دنیای امروزی و با حجم زیاد نگرانی ها و اضطراب های مربوط به ویروس کرونا افراد دچار استرس زیادی هستند.

استرس یکی از عوامل اصلی دندان قروچه و یا سابیدن دندانها به هم در افراد است. بیماران اغلب به دلیل استرس زیاد در طول روز این فشار را به صورت دندان قروچه در زمان خواب و به صورت ناخوداگاه تخلیه میکنند. گاهی به دلیل فشار استرس فراوان افراد حتی درطول روز دندان ها را روی هم فشرده و یا بهم می سابند.

فشار دادن یا سابیدن دندانها روی هم سبب فعال شدن عضلات فک و صورت شده و باعث کار کردن و یا انقباض و انبصاط این ماهیچه ها می شود. در ضمن مفصل گیجگاهی که محل اتصال فک پایین و بالا است هم در این پروسه فشار دادن دندان ها روی هم دچار فرسایش و فشار اضافی می شود. ماهیچه های فک و صورت و مفصل گیجگاهی ما قادرند که فشارها و کار در زمان غذا خوردن را تحمل کنند. این فشارها در حین غذا خوردن در طول شبانه روز معمولا ۱۵ تا ۲۰ دقیقه می باشد. حال این عضلات و مفصل گیجگاهی به خاطر استرس وفشار مداوم دندان قروچه ممکن است ۱۰ تا ۱۸ ساعت تحت فشار و فعالیت باشند. این فشار و فعالیت بیش از حد عضلات صورت ومفصل گیجگاهی سبب خستگی و فرسایش انها شده و متعاقبا باعث دردهای فک و صورت و مفصل گیجگاهی می شود. این درد ناشی از التهاب و خستگی این عضلات و مفصل است.
گاهی این فشار های زیاد بخاطر دندان قروچه باعث ساییدگی دندان ها و حتی شکستن انها میشود. گاهی این فشارها دندان های عصب کشی شده یا دندان هایی که حساس بوده اند را حساس تر از قبل و گاهی دردناک می کند. گاهی این خستگی و درد ناشی باعث شروع سر دردهای میگرنی یا دیگر سر دردها می شود. حتی گاهی این دردها باعث انتقال درد به ناحیه گردن و پشت سر شده و سبب احساس درد در این نواحی می شود.

از آن جایی که بهترین روش برای درمان درد، درمان منشا درد است، توصیه می شود که از روش های مختلف برای کاهش استرس استفاده گردد. روش هایی مثل مدیتیشن، یوگا و ورزش کردن مداوم، از استرس و اضطراب بیماران کم میکند. گاهی افراد، نیازمند کمک روانشناس و روانپزشک برای کاهش استرس هستند. گاهی توصیه میشود با استفاده از نایت گارد یا ورزش های عضلات صورت و ماساژ تراپی این فشارها و التهاب کاسته شود. در نهایت این فشارها و درد و التهاب می تواند با مصرف دارو یا تزریق داروهای ضد التهابی از بین برود.

در افرادی که دارای بیماری های سیستمیک مانند دیابت یا بیماری های عصبی هستند، استرس می تواند تشدید کننده دردهای عصبی درناحیه فک و صورت شود. افرادی که دچار دندان قروچه یا سابیدن دندان بهم هستند اغلب درد را در ناحیه دندان های عقبی بالا و پایین احساس میکنند، اغلب این افراد قادر به اشاره به یک دندان که باعث درد انها شده نیستند و درد را در کل فک احساس می کنند. گاهی این فشار ها باعث حساس شدن همه دندان ها یا تحلیل استخوان و لثه این افراد و حتی باعث لق شدن و شکستن دندان ها می شود. در این بیماران معمولا پوسیدگی یاعفونت دندان وجود ندارد. گاهی این بیماران از خستگی و درد در عضلات فک و صورت ، مفصل و دندان ها هنگام صبح و بعد از بیدارشدن گله میکنند. گاهی این بیماران قادر به خوردن غذاهای سفت به علت درد فک و صورت و دندان نیستند. این ها همگی می تواند نشانه دندان قروچه یا سابیدن دندانها در خواب به علت استرس و اضطراب در طول روز باشد.

متاسفانه در شرایط کنونی سر درگمی به علت پاندمی کر‌ونا بسیاری از افراد دچار استرس و اضطراب زیاد هستند و این استرس باعث فشارهای عصبی و دندان قروچه و دردهای ناشی از ان شده است. به افرادی که دچار دندان قروچه هستند و یا افرادی که به خاطر استرس و اضطراب دچار درد های عصبی فک و صورت شده اند توصیه می شود که از روش های کاهش استرس در قدم اول استفاده کنند و در قدم دوم و در صورت ادامه این دردها به دنداپزشک خود مراجعه نمایند تا با کمک گرفتن از درمان هایی مثل نایت گارد یا داروهای ضدالتهاب این مشکل را درمان کنند.

دکتر امیر بلوچ

منابع:
1. کتاب استرس و درد ( قواعد در دردهای فک و صورت ) نوشته اورسلا گالی
2. کتاب دردهای فک و صورت ( درمان و پیشگیری ) نوشته دکتر کلارک

استرس و اضطراب چگونه سبب دردهای فک، صورت و دندان می شود ؟

دردهای دهان و دندان دارای علل متفاوتی می باشند. پوسیدگی های دندانی، شکستن دندان، عفونت لثه، بیماری های سیستمیک تاثیرگذار روی اعصاب، بیماری های عصبی و حتی استرس و اضطراب میتواند سبب دردهای فک ، صورت و دندان شود. در شرایط دنیای امروزی و با حجم زیاد نگرانی ها و اضطراب های مربوط به ویروس کرونا افراد دچار استرس زیادی هستند.

استرس یکی از عوامل اصلی دندان قروچه و یا سابیدن دندانها به هم در افراد است. بیماران اغلب به دلیل استرس زیاد در طول روز این فشار را به صورت دندان قروچه در زمان خواب و به صورت ناخوداگاه تخلیه میکنند. گاهی به دلیل فشار استرس فراوان افراد حتی درطول روز دندان ها را روی هم فشرده و یا بهم می سابند.

فشار دادن یا سابیدن دندانها روی هم سبب فعال شدن عضلات فک و صورت شده و باعث کار کردن و یا انقباض و انبصاط این ماهیچه ها می شود. در ضمن مفصل گیجگاهی که محل اتصال فک پایین و بالا است هم در این پروسه فشار دادن دندان ها روی هم دچار فرسایش و فشار اضافی می شود. ماهیچه های فک و صورت و مفصل گیجگاهی ما قادرند که فشارها و کار در زمان غذا خوردن را تحمل کنند. این فشارها در حین غذا خوردن در طول شبانه روز معمولا ۱۵ تا ۲۰ دقیقه می باشد. حال این عضلات و مفصل گیجگاهی به خاطر استرس وفشار مداوم دندان قروچه ممکن است ۱۰ تا ۱۸ ساعت تحت فشار و فعالیت باشند. این فشار و فعالیت بیش از حد عضلات صورت ومفصل گیجگاهی سبب خستگی و فرسایش انها شده و متعاقبا باعث دردهای فک و صورت و مفصل گیجگاهی می شود. این درد ناشی از التهاب و خستگی این عضلات و مفصل است.
گاهی این فشار های زیاد بخاطر دندان قروچه باعث ساییدگی دندان ها و حتی شکستن انها میشود. گاهی این فشارها دندان های عصب کشی شده یا دندان هایی که حساس بوده اند را حساس تر از قبل و گاهی دردناک می کند. گاهی این خستگی و درد ناشی باعث شروع سر دردهای میگرنی یا دیگر سر دردها می شود. حتی گاهی این دردها باعث انتقال درد به ناحیه گردن و پشت سر شده و سبب احساس درد در این نواحی می شود.

از آن جایی که بهترین روش برای درمان درد، درمان منشا درد است، توصیه می شود که از روش های مختلف برای کاهش استرس استفاده گردد. روش هایی مثل مدیتیشن، یوگا و ورزش کردن مداوم، از استرس و اضطراب بیماران کم میکند. گاهی افراد، نیازمند کمک روانشناس و روانپزشک برای کاهش استرس هستند. گاهی توصیه میشود با استفاده از نایت گارد یا ورزش های عضلات صورت و ماساژ تراپی این فشارها و التهاب کاسته شود. در نهایت این فشارها و درد و التهاب می تواند با مصرف دارو یا تزریق داروهای ضد التهابی از بین برود.

در افرادی که دارای بیماری های سیستمیک مانند دیابت یا بیماری های عصبی هستند، استرس می تواند تشدید کننده دردهای عصبی درناحیه فک و صورت شود. افرادی که دچار دندان قروچه یا سابیدن دندان بهم هستند اغلب درد را در ناحیه دندان های عقبی بالا و پایین احساس میکنند، اغلب این افراد قادر به اشاره به یک دندان که باعث درد انها شده نیستند و درد را در کل فک احساس می کنند. گاهی این فشار ها باعث حساس شدن همه دندان ها یا تحلیل استخوان و لثه این افراد و حتی باعث لق شدن و شکستن دندان ها می شود. در این بیماران معمولا پوسیدگی یاعفونت دندان وجود ندارد. گاهی این بیماران از خستگی و درد در عضلات فک و صورت ، مفصل و دندان ها هنگام صبح و بعد از بیدارشدن گله میکنند. گاهی این بیماران قادر به خوردن غذاهای سفت به علت درد فک و صورت و دندان نیستند. این ها همگی می تواند نشانه دندان قروچه یا سابیدن دندانها در خواب به علت استرس و اضطراب در طول روز باشد.

متاسفانه در شرایط کنونی سر درگمی به علت پاندمی کر‌ونا بسیاری از افراد دچار استرس و اضطراب زیاد هستند و این استرس باعث فشارهای عصبی و دندان قروچه و دردهای ناشی از ان شده است. به افرادی که دچار دندان قروچه هستند و یا افرادی که به خاطر استرس و اضطراب دچار درد های عصبی فک و صورت شده اند توصیه می شود که از روش های کاهش استرس در قدم اول استفاده کنند و در قدم دوم و در صورت ادامه این دردها به دنداپزشک خود مراجعه نمایند تا با کمک گرفتن از درمان هایی مثل نایت گارد یا داروهای ضدالتهاب این مشکل را درمان کنند.

دکتر امیر بلوچ

منابع:
1. کتاب استرس و درد ( قواعد در دردهای فک و صورت ) نوشته اورسلا گالی
2. کتاب دردهای فک و صورت ( درمان و پیشگیری ) نوشته دکتر کلارک