مصرف زیاد قند و غذاهای سرخ شده عاملی برای “تضعیف سیستم ایمنی”

 

مدیرکل دفتر بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت با اشاره به شروع به کار اغذیه‌‌فروشی‌‌ها و رستوران‌‌ها گفت: مصرف زیاد مواد قندی، شیرینی و غذاهای چرب، شور و سرخ‌‌شده عاملی برای تضعیف سیستم ایمنی بدن و افزایش احتمال ابتلا به بیماری کروناست.

دکتر زهرا عبداللهی با اشاره به شروع به کار اغذیه‌‌فروشی‌‌ها و رستوران‌‌ها گفت: با رعایت دقیق پروتکل‌‌های بهداشتی، باید نکاتی را نیز در زمینه تغذیه برای پیشگیری از ابتلا به کرونا رعایت کنیم.

وی افزود: مصرف زیاد مواد قندی، شیرینی و غذاهای چرب، شور و سرخ‌‌شده عاملی برای تضعیف سیستم ایمنی بدن و افزایش احتمال ابتلا به بیماری کروناست بنابراین توصیه کلی این است که همیشه مصرف مواد قند، نمک و چربی محدود شود تا سیستم ایمنی بدن عملکرد طبیعی خود را برای مقابله با کرونا داشته باشد.

وی ادامه داد: در تغذیه روزانه استفاده از آنتی‌‌اکسیدان‌‌ها بسیار مورد تأکید است بنابراین مصرف کافی و روزانه سبزی و میوه در منزل توصیه می‌‌شود؛ با باز شدن فعالیت رستوران‌‌ها در وضعیت فعلی، در صورتی که سالاد بسته‌‌بندی شده و دارای مجوز بهداشتی باشد می‌‌توان آن را در رستوران مصرف کرد اما به طور کلی توصیه و تأکید ما بر مصرف سالاد در خانه است.

عبداللهی یادآور شد: مصرف سبزی و میوه برای تأمین آنتی‌‌اکسیدان‌‌ها و ویتامین A و C ضروری است؛ رعایت اصول تغذیه صحیح با مصرف متعادل و متنوع از همه گروه‌‌های غذایی در کنار رعایت اصول بهداشتی به پیشگیری از کرونا کمک می‌‌کند.

وی با تأکید بر ضرورت رعایت بهداشت مواد غذایی خاطرنشان کرد: در صورت تمایل به مراجعه به رستوران، به جاهایی مراجعه کنید که مطمئن هستید پروتکل‌‌های بهداشتی را رعایت می‌‌کنند و سعی کنید غذایی که سفارش می‌‌دهید کم‌‌نمک و کم‌‌چرب باشد.

 

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *