برای نخستین بار در کشور انجام شد: جراحی غیر تهاجمی خارج کردن تومور کبدی توسط دکتر آرمان آقایی به روش لاپاراسکوپی

برای نخستین بار در کشور انجام شد

جراحی غیر تهاجمی خارج کردن تومور کبدی توسط دکتر آرمان آقایی به روش لاپاراسکوپی

دکتر آرمان آقایی دارای بورد تخصصی جراحی، که انجام اعمال جراحی متعدد به روش، “های پک” را در کارنامه خود دارد، صبح امروز دوشنبه 22 شهریور ماه 1400 برای نخستین بار در کشور اقدام به انجام عمل جراحی خارج کردن تومور کبد به روش غیر تهاجمی نمود.

 

 

به گزارش خبرنگار کلینیک ساج، در این عمل جراحی که با موفقیت به انجام رسید، بیمار 50 ساله مبتلا به تومور روده بزرگ که دچار درگیری کبدی نیز شده بود، مورد جراحی لاپاراسکوپی قرار گرفت.

 

 

خوشبختانه در طی این عمل جراحی بدون باز کردن وسیع شکم بیمار به منظور جلوگیری از عوارض پس از عمل نظیر ریکاوری طولانی، بستری چندین روزه بیمار، عفونت های رایج پس از اعمال جراحی و همچنین فاصله افتادن در روال شیمی درمانی بیمار، روش لاپاراسکوپی در پیش گرفته شد و با حداقل خونریزی ( cc30) این عمل جراحی در مدت 2 ساعت و 45 دقیقه انجام گرفت و با خارج کردن تومور و همچنین سمت چپ کبد بیمار به پایان رسید.

 

توجه به بحث تغذیه ی بیمار و شروع فرآیند تغذیه در فاصله ی چند ساعت بعد از عمل، به لحاظ اهمیتی که این موضوع برای بیماران مبتلا به سرطان دارد، از دیگر نقاط قوت این روش جراحی به شمار می آید.

بنابر بر گفته ی پزشک جراح، دکتر آرمان آقایی، در حال حاضر سمت راست کبد بیمار کاملا سلامت بوده و بیمار پس از 72 ساعت مراقبت بیمارستانی می تواند مجددا فعالیت های روزانه و همچنین روند شیمی درمانی خود را از سر بگیرد.

 

گفتنی است انجام این عمل جراحی با این وسعت به صورت لاپاراسکوپی برای نخستین بار در کشور توسط دکتر آرمان آقایی صورت پذیرفته و می تواند نوید بخش سلامتی بیشتری برای بیمارانی از این دست باشد.

 

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.