اقدامات قبل و بعد از لیزر موهای زائد

1 – ازحدود یک هفته قبل از لیزر موی زائد از روش هایی که با کندن مو همراه است ( اپیلاسیون، بند انداختن، موچین ) استفاده نکنید و در کل مدت انجام جلسات لیزر نیز از این روش ها استفاده نکنید

2-روز قبل از انجام لیزر منطقه مورد نظر را با تیغ تمیز کنید، به نحوی که در موقع انجام لیزر سر موها اندکی از پوست خارج شده باشد و موها بلند نباشند.

3- بلافاصله قبل از انجام لیزر منطقه مورد نظر را با آب کاملا بشویید و منطقه عاری از هر گونه کرم ، پودر و مواد آرایشی باشد.

‌4-از یک هفته قبل از لیزر و در طول زمان بین جلسات لیزر از آفتاب گرفتن وبرنزه کردن پوست خودداری کنید.
5- قرمزی و تورم مختصری در هنگام لیزر ایجاد می شود که با کمپرس سرد منطقه رفع می شود در صورت ادامه یافتن قرمزی کمپرس سرد را تا روز بعد از لیزر نیز ادامه دهید.
6- یک ضد آفتاب قوی روزهای اول پس از لیزر تجویز می شود و در روزهای آینده نیز در صورت تماس مستقیم با آفتاب از ضد آفتاب استفاده کنید.
7- بلا فاصله بعد از انجام لیزر می توانید  منطقه را با آب بشویید سپس منطقه را کمپرس سرد کنید و پس از آن با پماد زینک اکساید منطقه را چرب کنید.
8- موهایی که امروز لیزر می‌شوند حدود یک هفته دیگر دچار ریزش می شوند درصورت تمایل می توانید این موها را با موچین بردارید اما موهای جدیدی که دوباره درمی آید نباید بر داشته شوند ودر دوران لیزر برای رفع موهای زائد می توانید از تیغ یا کرم مو بر استفاده کنید.
9- در دوران لیزر نیاز به مصرف هیچ دارو یا کرم مهارکننده ای ندارید.
10- پس از اتمام جلسات لیزر یک جلسه یادآور 6 ماه تا 1 سال آینده لازم است

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.