gum-surgery

لفظ پریو به پیشگیری و درمان بیماریهای بافتهای نگهدارند دندان ( لثه ها ، استخوان فک و الیاف پریودنتال ) گفته می شود و بیماری لثه مهمترین عامل از دست دادن دندان ها در بالغین می باشد.

ژنژیویت

لثه ها در حالت طبیعی ، صاف با لبه های تیز ، صورتی رنگ که در صورت عدم رعایت  بهداشت دهان و مسواک نزدن تجمع پلاک کروبی و ترشح مواد سمی باعث التهاب لثه ها و تشکیل جرم شده و علائمی چون سوزش و خارش ، تورم ، قرمزی و خونریزی از لثه ها دیده می شود که با رعایت بهداشت ( استفاده از مسواک و دهانشویه ) و انجام جرم گیری برگشت پذیر است.

پریودنیتت (پیوره)

چنانچه درمانی انجام نگیرد پیشرفت بیماری لثه به بافت های زیرین و نگهدارنده دندان سرایت کرده و علاوه بر علائم ژنژیویت که با شدت بیشتری اتفاق می افتد خروج چرک از لثه ها ، بوی بد ، تحلیل استخوان ، لقی دندان ها و ایجاد فاصله بین آنها نیز دیده می شود و در این مرحله از بیماری به درمان های قبلی پاسخ نداده ، بلکه نیاز به جراحی لثه توسط متخصص پیدا می کند که در صورت عدم درمان توسط بیمار دندان کشیده خواهد شد.

در عمل جراحی لثه ، پس از بیحسی ، لثه ها کنار زده شده پس از تمیز کردن بافتهای آلوده و تصحیح استخوان فک ، لثه ها به جای خود ولی پایین تر از حد قبلی بخیه زده می شود . سپس بر روی آن پانسمان مخصوص قرار داده شده و بین بخیه ها 7 تا 10 روز بعد کشیده میشوند.

کلینیک تخصصی جراحی لثه ساج با بکارگیری جدید ترین مواد و ابزار آلات جراحی و همگام با آخرین متد و روش های روز دنیا توسط کادری مجرب تمام خدمات را به صورت کاملا تخصصی ارائه می دهد.